• presné strojné súčiastky
  lisovacie nástroje

 • presné strojné súčiastky
  lisovacie nástroje

 • presné strojné súčiastky
  lisovacie nástroje

 • presné strojné súčiastky
  lisovacie nástroje

 • presné strojné súčiastky
  lisovacie nástroje

 • presné strojné súčiastky
  lisovacie nástroje
Médiá o nás

Študentom stačí priemer. Aj v živote?

Turčianske noviny - "Ani ťuk," odpovedal robotník v martinskej Viene International redaktorovi Slovenskej televízie na otázku, ako hodnotí absolventov martinskej priemyslovky. Vraj študent na praxi nevedel o označovaní závitov nič.

Kusová výroba zachránila martinskú Vienu

Trend č.23 - Strojárska firma sa v kríze sústredila na najzložitejšie produkty a prežila

Sústrediť sa na zložitú kusovú výrobu vyzerá pre strojárov ako cesta späť. Najmä keď sa predtým firma zamerala na rozšírenie o veľkosériovú produkciu lisovaných dielcov. A keď veľké série v minulosti priniesli výrazný rast tržieb. V kríze však martinská strojárska spoločnosť Viena International naplno zistila, aký neistý biznis sú dodávky jednoduchých dielcov a výliskov. Jej manažérom sa potvrdilo, že naozaj spoľahnúť sa môžu len na tú časť podnikania, v ktorej sa firma dokáže odlíšiť od konkurencie. Výrobu lisovacích nástrojov.

Odbyt je, ešte treba ľudí

Trend č. 23 - Tradične strojárskemu regiónu okolo Martina chýbajú paradoxne - strojári

Už koncom mája ekonomický riaditeľ spoločnosti Viena International Milan Kalnický ohlásil kontrahovanú výrobu v rovnakom objeme, ako boli celé vlaňajšie tržby.

V regióne Turca chýbajú strojári

Pravda - V bývalom centre strojárstva chýbajú kvalifikovaní strojárski špecialisti. Strojárske firmy v regióne cez hospodársku krízu prepustili stovky ľudí. Teraz, keď výroba ožíva, pribúdajú objednávky a oni potrebujú ľudí, nemajú ich z čoho vyberať. Strojári totiž už odišli do zahraničia, prípadne pracujú v iných sférach.

HĽADAJÚ STROJÁROV

Trend - č. 22 - Martinská strojárska firma Viena International, člen rakúskej skupiny Rejlek Metal and Plastics Group, hľadá ľudí do nových zmien na viacerých pracoviskách.

NEZÁUJEM DETÍ O STROJÁRSKE PROFESIE

Rozhlasová stanica Slovensko; Dobré ráno, Slovensko; 08.23 - Martina KARDOŠOVÁ, moderátorka:

"Keď poviem, že výrobná firma z Martina nevie nájsť 30 kvalifikovaných strojárov, možno si poviete, že je to nemožné, veď Martin je niekdajšia strojárska mekka a v bývalej ZŤS pracovalo takmer 15-tisíc ľudí. Že o túto kvalifikáciu záujem je, potvrdzujú aj štatistiky martinského úradu práce. Z volených pracovných miest práve dve tretiny tvoria strojárske pozície. Kde je problém, zisťovala Dagmar URADNÍKOVÁ."

Strojárstvo v Turci začínajú trápiť predkrízové problémy

Rádio Expres - 17:15 - Strojárstvo v Turci začínajú trápiť predkrízové problémy. Nárast objednávok už spoločnosť Viena v Martine nedokáže zabezpečiť so súčasným stavom zamestnancov. Nájsť kvalifikovaných ľudí je ale opäť problém.

Martinská Viena plánuje prijímať ľudí

Pravda - Martinské strojárne Viena International po otrasení sa z poklesu objednávok vplyvom svetovej krízy opäť hľadajú obrábačov či montážnikov.

Stručne

Šport - Martinské strojárne Viena International

V Martine hľadajú strojárov

Hospodárske noviny - Rakúska strojárska spoločnosť Viena International v Martine